Jak i po co „śnieżę” szyszki

158a3243-copy

Dla mnie bardzo ważne jest przygotowanie choć części dekoracji samodzielnie – czuję jakby te święta dłużej trwały dla mnie a i dom wygląda niesamowicie nastrojowo.(Że nie wspomnę jak fajnie to relaksuje i pomaga odbić się od codziennych obowiązków).

Już podczas wakacji zbieramy szyszki…czy to w Polsce czy na Słowacji a i muszę przyznać, że udało się nam upolować piękne okazy w Irlandii. Póżniej suszenie – my najcześciej rozkładamy na grzejnikach i one sobie trzaskają otwierając się. (wiem że można suszyć też w piekarniku ale nie praktykowałam). Wyschnięte czekają na swój czas.

Bardzo lubię taki podmuch zimy i białości w dekoracjach, stąd właśnie moje śnieżenie szyszek.(Może to z braku tego śniegu właśnie, bo białe zimy w Irlandii to unikat).

Do dzieła:

Krok pierwszy (1) szyszki malujemy klejem do decoupage (ja używam Mod Podge matowego) i takie obklejone (2) zanurzam w soli emskiej (Epsom salt) i (3) odkładam do wyschnięcia. Dość czasochłonne zajęcie bo każdą szyszeczkę z osobna muszę pomalować i obkleić, ale bardzo warto. One dzięki tej soli błyszczą się w świetle świec czy światełek choinkowych . Mocno polecam!

bal-prace-36-of-7 bal-prace-38-of-7 bal-prace-39-of-7 bal-prace-33-of-7

bal-prace-34-of-7

 

A z takich szyszeczek to już tworzymy cokolwiek wyobraźnia podpowie – poniżej zamieszczam inspiracje z „internetów” oraz moje zeszłoroczne dekoracje.

zdjecia-z-rzeczy-z-szyszek

 

158a3157

158a3136

158a3133 158a3131

158a3243-copy

 

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam i spróbujecie !

 

 

DIY – Jak i po co śnieżę szyszki?

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "DIY – Jak i po co śnieżę szyszki?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Małgorzata
Gość
Małgorzata
1 rok 5 miesięcy temu

Super, tak proste a tak efektowne.

Miedzykrajowa
Gość
Miedzykrajowa
1 rok 5 miesięcy temu

Tylko czasochlonne ale zawsze mozna na.dobrym filmie troszke posniezyc !

wpDiscuz